Seurakilpailujen tulokset

IR seuraestekilpailut 15.1.2023

Tulokset

Luokka 1 40-50cm A.0

1. Hedvig Westerberg - Mon Tana, Korsholm                           4 vp                   

 

Luokka 2 50-60cm A.0

1. Oona Klockars - Jussilan Velho, MYRA                                     0 vp

1. Minna Olli -  Horshaka Sir Gawain, IR                                      0 vp

1. Venla Nummijoki – Ametust, MyRat                                       0 vp

4. Hedvig Westerberg - Mon Tana, Korsholm                               4 vp

 

Luokka 3 70cm Arv. 367.1(A1/A1)

1. Miina Köykkä - Concrete Utopie, IR                                          0/0 vp

1. Noora Latvatalo - Eve’s Lazylove, IR                                         0/0 vp

1. Miina Köykkä - Lennon Blondi, IR                                              0/0 vp

3. Venla Nummijoki – Ametust, MyRat                                       0/4 vp

5. Inka Tuominen - Calabria KS, MYRA                                         4 vp

 

Luokka 4 80cm Arv. 367.1(A1/A1)

1. Noora Latvatalo - Eve’s Lazylove, IR                                         0/0 vp

2. Anni Mäntyharju – Flow, KuRat                                                 0/4 vp

Ilmajoen Ratsastajat ry seuranmestaruus estekilpailut 10.12.2022

Tulokset

 

Luokka 2. 50/80/90 cm. Arv. Taitoarvostelu. Junioreiden ja senioreiden mestaruus

1. Sofia Paavola-Masha jun (90 cm)                              36 pistettä

2. Virve Mäkipää-Anonymous sen (50 cm)                  33,4 p.

3. Minna Olli-Horshaka Isabella Amore sen (50 cm)    33,2 p.

4. Noora Latvatalo-Lenni jun (80 cm)                           32 p.

5. Marleena Lehtonen-Braith Dorothea sen (50 cm)     31,6 p.

6. Livia Sivunen - Klockas Jasmine jun. (50 cm)          31,4 p.          

6. Tiia Kivistö-Mestaripiirros sen (50 cm)                    30,8 p.

7. Matleena Lehtonen-Petit Passepartout (50 cm)         30,3 p.

8. Jessica Långfors -Karamba sen (50 cm)                    29,6 p.

9. Anu Haapala -Lennon Blondi sen (50 cm)                28,7 p.

Hylätty Minea Ollila -Vakaus jun

 

Seuranmestaruus juniorit:

1. Sofia Paavola-Masha

2. Noora Latvatalo-Lenni

3. Livia Sivunen - Klockas Jasmine

 

Seuranmestaruus seniorit:

1. Virve Mäkipää-Anonymous

2. Minna Olli-Horshaka Isabella Amore

3. Marleena Lehtonen-Braith Dorothea

 

 

Luokka 3 50-60 cm. Arv. A.0.0.

Kiira Koskiniemi -Springers Joleen KuRat                   0 – 45.0

 

Luokka 4 70cm Arv. A.0.0

Miina Köykkä -Concrete Utopie IR                              0 – 45.0        

Kiira Koskiniemi -Springers Joleen KuRat                   0 – 45.0

 

Luokka 5 80 cm. Arv. A.0.0

Martta Oja-Nisula – Bull Boy Du Planet KuRat           0-45.0

IR seurakoulumestaruudet 6.12.2022

 

Mestaruustulokset

Pikkujunnumestaruus HeD:1, avustaja sallittu. Kaikki palkittiin mestaruusmitalilla.

Peppi Latvala - Siltasaaren Saga

Minea Ollila - Vakaus

Livia Sivunen - Jasmine

Daniel Mäkelä - Maisa

 

Juniorimestaruus HeC: E.B. Special

1. Sofia Paavola - Anonymous, 70,952 %

2. Noora Latvatalo - Lenni, 68,571 %

3. Sanni Välimäki - Nakki, 67,143 %

 

Seniorimestaruus HeC: E.B. Special tai HeB:1 (HeB:n prosenttikerroin 1,05)

1. Maarit Yrjänäinen - Lenni, 68,571 % (HeC)

2.  Lotta Latvala - Nopsan Ville, 68,000 % (HeB)

3. Eini Pakkala - Maraschino, 67,351 % (HeC)

 

Luokkatulokset

Luokka 1: HeD:1 Avustaja sallittu, kaikki palkitaan

1. Livia Sivunen - Jasmine, 136p. 71,579 %

2. Peppi Latvala - Siltasaaren Saga, 128p. 67,368 %

3. Daniel Mäkelä - Maisa, 125p. 65,789 %

4. Minea Ollila - Vakaus, 122,5p. 63,973 %

 

Luokka 2, HeC: E.B. Special. (4 sijoittuu)

1. Sofia Paavola - Anonymous, 149p. 70,952 %

2. Noora Latvatalo - Lenni, 144p. 68,571 %

2. Maarit Yrjänäinen - Lenni, 144p. 68,571 %

4. Eini Pakkala - Maraschino, 141,5p 67,381 %

- - - - -

5. Sanni Välimäki - Nakki, 141p 67,143 %

6. Viivi Takala - Lola, 139,5p. 66,429 %

7. Emma Järvinen - Maisa, 136p. 64,762 %

8. Miina Köykkä - Cibcrete Utopie, 135,5p. 64,524 %

9. Mirkka Luomaranta - Jyrki, 135p., 64,286 %

10. Jessica Långfors - Karamba, 132,5p. 63,095 %

11. Vilma Luomaranta - Nakki, 130p. 61,905 %

12. Anu Haapala - Lennon Blondi, 125,5p. 59,762 %

13. Milla Isoniemi - Jyrki, 125p. 59,524 %

14. Oona-Maria Köykkä - Rooke Rohkea, 116p. 55,238 %

 

Luokka 3 HeB:1 (osallistujamäärän vuoksi ei virallinen luokka, ei sijoittuneita)

Lotta Latvala - Nopsan Ville, 136p. 64,762 %

 

 

IR rataharjoitukset 5.3.2022

Tulokset

Luokka 1 puomi/ristikko 40 cm. Arv.  A.0 Avoin aloitteleville ratsukoille

1. Enni Lampinen – Sunakai,IR (40 cm)                                      0 vp

1. Livia Sivunen – Jasmine, IR (40 cm.)                                       0 vp

3. Minna Olli – Horshaka Isabella Amore, IR (40 cm)              8 vp

 

Luokka 2 50-80cm Arv. 367.2(A1/A1). Valinnainen korkeus, max. 2 rataa per hevonen.

1. Emma Järvinen – Maisa, IR (60 cm.)                                       0-0

1. Marleena Lehtonen – Braith Dorothea, IR (60 cm.)           0-0

3. Iida Levonen – Merca, IR (50 cm.)                                          0-0

                                                     

4. Iida Levonen – Merca, IR (60 cm.)                                          4

4. Emma Järvinen – Maisa, IR (60 cm.)                                       4

4. Stina Lahtinen – Tuulin Taika, IR (60 cm.)                             4

4. Marleena Lehtonen – Braith Dorothea, IR (70 cm.)           4

8. Stina Lahtinen – Tuulin Taika, IR (70 cm.)                             8