Seurakilpailujen tulokset

Ilmajoen Ratsastajat ry harjoitusestekilpailut 8.10.2023

Tulokset

 

Luokka 1. Ristikkoluokka. Arv. A:0. Avoin kilpailu-uraansa aloitteleville junioreille

  1. Peppi Latvala - Siltasaaren Saga, IR                                4 vp

Peppi Latvala - Siltasaaren Saga, IRhyl.

Luokka 2. 40 cm/50cm/60cm. Arv. A.0.0. Avoin kaikille.

1. Aada Saxholm – Lizite, IR (40 cm.)                                    0 vp.

1. Martta Kotilainen - Muksun Säde, IR (40 cm.)              0 vp.

1. Roosa Myllykoski - Finheavy Batrox, KaRS (40 cm.)    0 vp.

1. Noora Latvatalo – Lola, IR (50 cm.)                                   0 vp.

1. Noora Latvatalo – Lola, IR (60 cm.)                                   0 vp

1. Miia Kallio – Tymäkkä, IR (60 cm.)                                     0 vp.

1. Minna Olli - Horshaka Isabella Amore, IR (60 cm.)      0 vp.

1. Maija Holkkola - Kosolan Esperanza, KaRS (60 cm.)    0 vp.

1. Emmi Kujala - Helmi Olivia, KaRS (60 cm.)                     0 vp.

1. Kiia Rantala - Leiskan Valto, IR (60 cm.)                           0 vp.

11. Miia Kallio – Tymäkkä, IR (50 cm.)                                  4 vp.

11. Roosa Myllykoski - Finheavy Batrox, KaRS (60 cm.)  4 vp.

11. Senni Uitto – Muksunsäde, IR (60 cm.)                         4 vp.

 

Luokka 3. 70cm/80cm/90cm. Arv. 367.1 (A0/A0). Avoin kaikille.

1. Maija Holkkola - Kosolan Esperanza, KaRS (70 cm.)    0 – 0 vp.

1. Minna Olli - Horshaka Isabella Amore, IR (70 cm.)      0 – 0 vp.

1. Anni Luoma - Helmi Olivia, KaRS (80 cm.)                      0 – 0 vp.

 

Ilmajoen Ratsastajat ry harjoituskilpailuluokka 7.10.2023

Anu Rannon helppo Ö

 

Tulokset

 

1.                                      Peppi Latvala - Siltasaaren Saga, IR p.94, 72,30%

2.                                      Maarit Rintanen - Moonlight Honey Bee, KuRat p.93,5, 71,92%

3.                                        Laura Tuomisto - Koskuen Kuisma, KuRat p.92,5, 71,15%

4.                                      Olivia Eklund - An Angel Koks, Kars p.92, 70,76%

5.                                      Saara Latvatalo – Nakki, IR p. 88,5, 68,07%

6.                                      Santra Heponeva - Ainoa Valopilkku, LyRa p.87,5, 67,30%

7.                                      Milla Hiltunen - Cordlake's Peace of Cake, KuRat p.87, 66,92%

8.                                      Jenni Kurunsaari – Laisi, SuoRa p.81, 62,31%

9.                                      Laura Väli-Kohtamäki - A.T. Ukko-Myrsky, JaRa p.76, 58,46%

 

Seuraluokkien tulokset löytyvät equipe onlinesta: https://online.equipe.com/startlists/879572

 

IR harjoitusestekisat 10.4.2023

Tulokset

Luokka 1. 40 cm/50cm/60cm. Arv. A.0.0. Avoin kaikille.  

1. Salla Perkiömäki - Rooke Rohkea, SuoRa (50cm)                 0 vp

1. Livia Sivunen – Jasmine, IR (50cm)                                            0 vp

1. Minna Olli - Horshaka Isabella Amore, IR(60cm)                 0 vp

1. Anu Haapala - Lennon Blondi, IR (60cm)                                0 vp

5. Nea Harju-  Maisa, MyRat  (60cm)                                            4 vp

6.. Oona Klockars – Apas, MyRa (50cm)                                      8 vp

7. Oona Klockars – Apas, MyRa (40cm)                                        12 vp

 

Luokka 2. 70cm/80cm/90cm. Arv. 367.1 (A1/A1). Avoin kaikille.

1. Anu Haapala - Lennon Blondi, IR (70cm)                                0 – 0vp

1. Henna Hiivanainen - Sirun Oliver, Epur (80cm)                    0 – 0vp

1. Noora Latvatalo – Lenni, IR (80cm)                                           0 – 0vp

1. Noora Latvatalo – Lenni, IR (90cm)                                           0 – 0vp

5. Marleena Lehtonen – Braith Dorothea, IR (70cm)              0 – 4vp

6. Henna Hiivanainen - Sirun Oliver, Epur (80cm)                    4vp

Laura Tuomisto - Kinzsem Boszorkany , KuRat (70cm)           hyl.

IR seuraestekilpailut 15.1.2023

Tulokset

Luokka 1 40-50cm A.0

1. Hedvig Westerberg - Mon Tana, Korsholm                           4 vp                   

 

Luokka 2 50-60cm A.0

1. Oona Klockars - Jussilan Velho, MYRA                                     0 vp

1. Minna Olli -  Horshaka Sir Gawain, IR                                      0 vp

1. Venla Nummijoki – Ametust, MyRat                                       0 vp

4. Hedvig Westerberg - Mon Tana, Korsholm                               4 vp

 

Luokka 3 70cm Arv. 367.1(A1/A1)

1. Miina Köykkä - Concrete Utopie, IR                                          0/0 vp

1. Noora Latvatalo - Eve’s Lazylove, IR                                         0/0 vp

1. Miina Köykkä - Lennon Blondi, IR                                              0/0 vp

3. Venla Nummijoki – Ametust, MyRat                                       0/4 vp

5. Inka Tuominen - Calabria KS, MYRA                                         4 vp

 

Luokka 4 80cm Arv. 367.1(A1/A1)

1. Noora Latvatalo - Eve’s Lazylove, IR                                         0/0 vp

2. Anni Mäntyharju – Flow, KuRat                                                 0/4 vp